TECHNOLOGIE

blueprint megaman.png

blueprint megaman.png

blueprint megaman_foto.png

blueprint megaman_foto.png

SMARTLIGHTING

Nová doba si bude žádat stále sofistikovanější a komplexnější přístupy k osvětlení, kde vlastní světelný zdroj, jeho kvalita a výkon budou pouze postačující proměnnou. Do popředí se dostane celý systém osvětlení, jeho funkčnost, variablilita a ergonomie. Je to právě Megaman, kdo investuje úsilí do vyvíjení nových apliakcí smartlightingu. Obchodní řada INGENIUM, jejíž dvě větve - INGENIUM BLU a INGENIUM ZB jsou vyvíjeny jsou vlajkovou lodí pokroku ve smartlightingu od společnosti Megaman. Více se dozvíte v sekci věnované smartlightingu

 

 

 

 

DIM-TO-WARM

Příchod LED světelných zdrojů znamenal obvykle zásadní omezení přo všechny stmívané aplikace. Teplé odstíny světla vydávané žhavenými žárovkami, ať již klasickými nebo halogenovými vymizely. Teplota chromatičnosti kolem 1800K které vydávalo vlákno žárovky při malém proudu zmizelo a stmívání se tak omezilo pouze na snížený světelný tok při zachování stejné chromatičnosti, čímže se však podstatně snížil komfort v osvětlovaném prostoru. Ne však u společnosti MEGAMAN. Právě světelné zdroje řady DIM-to-WARM jsou konstruovány tak, že kopírují křivku teploty chromatičnosti stmívání halogenovch žárovek. 

 

 

 

 

 

TUNABLE WHITE

MEGAMAN představil technolgii, kdy stmívaní i změna chromatičnosti může být ovládána nezávisle. Panely BERTO vybavené touto technologií mohou teplotu chromatičnosti od 2800K do 6500K a to při zachování lineárního plynulého stmívání od 10% do 100%. Je to kombinace obou prvků, která umožňuje těmto svítidlům následovat trend cirkadianního rytmu a je tam jedním z prvků Human Centric lightingu, čímž se svítidla vybavena touto technologií stávají univerzálním i pro užití v jakékoliv aplikace včetně domácí. 

 

 

 

 

PERFECTWHITE

V shoplightingu tvoří osvětlení jeden ze zásadních prvků, který ovlivňuje vnímání spotřebitele. MEGAMAN® Perfect White  technologie, je specificky vyvinutá, tak aby vyzařované spektrum značně zvýrazňovalo bílou barvu a to stále jako energeticky efektivní řešení. Technologie je postavená na modifikaci světelného spektra směrem k lidskému oku neviditelné části, tak aby objekt vypadal, že více vystupuje z pozadí, byl kontrastnějším a vytváří tak zároveň dojem větší čistoty nasvětlovaných objektů.

 

 

 

 

ČIPY V OHNISKU

Megaman již v roce 2010 začal jako první výrobce s osazováním čipů do ohniska světelného zdroje. Tato technologie nejen, že umožnila dosažení stejných světelných vlastností jako u tradičních halogenových zdrojů, ale je zároveň důkazem o vysoké technologické úrovni opracování, protože pro vytvoření takových světelných zdrojů je nutná značná míra minimalizace LED čipů, stejně tak jako subtilita řídící elektroniky a důmyslnost při uložení všech komponent a odvodu tepla. 

 

 

 

 

TCH

Klíč k tomu, jak produkovat co nejvíce světla, ale zároveň udržet stále stejný světelný tok tkví v dobrém hospodaření s teplem. Naše patentovaná Thermal Conducted Highway™ (TCH) technologie používá ojedinělý způsob pro odvod tepla skrze reflektor. Efektivně rozptýlí teplo a předchází tak opotřebování LED čipu a ostatních komponent. Díky této technologii mají světelné zdroje delší životnost a udržuje se tím vysoká světelná výtěžnost - tedy ekonomická efektivita. Ve výsledku je u 85% světelných zdrojů na začátku i na konci životnosti světelný tok stejný.